Sanatsal & Resim

Alt kategoriler

Akrilik Boyalar

Akrilik boyalar kağıt, tuval, ahşap, cam, duvar,  ve benzeri her türlü yüzeyde kullanılabilir. 

Akrilik boyalar tuval üzerinde çatlama yapmadığı için ressamlar tarafından tercih edilmektedir. Akrilik boyalar kokusuz ve çabuk kuruyan bir yapıya sahiptir.

Renk alternatifleri ve tonlamalar elde etmek için beyaz renk tercih edilebilir veya suyla da inceltilebilir. Kullanım alanı resim sanatıyla sınırlı olmayan akrilik boyalar, dekorasyon ve çeşitli boyamalarda da kullanılabilir.

Akrilik boya hızla kuruyan bir boyadır. Akrilik boya elden su ile temizlenebilir.

Yağlı Boyalar

Yağlı boya çalışmalarınıza uygun kalitede ve bütçede bir birinden seçkin markaların ürünlerine ( Pebeo - Schmincke Akademie - Talens - Lefranc & Bourgeois - Winsor&Newton - Daler Rowney Georgian - Bob Ross)

Pastel Boyalar

Toz pasteller 12,24,36,48 li setler şeklinde satılır.

Toz pastel setleri hazırlanırken renk kombinasyonları setin içindeki miktar arttıkça artar.  Örneğin 12 li toz pastel setinde bir adet sarı renk varken 24 lü sette 2 adet sarı vardır.

Toz pastel boyalar soft pastellere oranla serttir.  Yapımında pigmentler büyük oranda yapıştırıcı ile karıştırılır. Çubuklara şekil verildikten sonra pişirilir. Toz pastellerin içlerindeki pigment oranı azdır.
Kalın çizgiler çekmek, çizim yapmak veya detaylar için kullanılır. Toz pastel boyalar yeni başlayanlar ve öğrencilerin kullanımlarına uygundur. Tek veya set halinde satılmaktadır. Toz pastel boyalar, genellikle kare şeklinde bulunmaktadır.

Sulu Boyalar
Talens Van Gogh 1/2 Tablet Sulu Boyalar Winsor & Newton Artists' Sulu Boya 5 ml. Tüp Sulu Boya Setleri
Çizim Malzemeleri

Karakalem - sketchbook- Eskiz defterler kalemler ve setler

Sıvı Sulu Boyalar

şişede inceltilebilir likit suluboyadır. Ayrıca çizim kağıdı ve mukavvada mükemmel uygulanır. Renkli dizaynlar, çizimler ve renk karışımları için

Bob Ross Ürünleri

Bob Ross, Amerikanın en sevilen sanatçılarından biridir. Daha önce hiç resim yapmayan ,benim yeteneğim yok, ben çöp adam çizemem diye kendi yeteneklerine gem vuran her yaştaki insana, Resim yapabileceğini öğretmeyi kendine hedef seçen sanatçı.

Zaman zaman küçümsenen, onun yaptığı resim değil, diye yok sayılan,ancak milyonlarca insana resim sevgisini aşılayan insanı saygıyla anıyoruz.

Resim yapmanın eğlenceli ve heyecanlı ve zevk alınan bir uğraş olacağını insanlara gösteren ,Onları cesaretlendiren zor teknikleri kolaylaştıran Bob Ross resim tekniği: Dünyada 250`den fazla kanalda programları yayınlanan, Türkiye'de de TRT tarafından uzun yıllar RESİM SEVİNCİ olarak yayınlanıp ülkemiz insanına resim yapmayı sevdiren Ben de yapabilirim güvenini veren resim tekniğidir.

Bob Ross resim tekniği ile hızlı ve etkili sonuçlar elde etmek için( Wet -ON- Wet) ıslak üzerine ıslak çalışma tekniği geliştirilmiştir. Bu teknik özel malzemelere ve medyumlara ihtiyaç duyar. Bob Ross yağlı boyalar , medyumlar,yağlar,fırçalar ,spatula ve palet ve diğer malzemeler ünlü ıslak-üzerine -ıslak çalışma tekniği için özel olarak üretilmiştir.

Bu nedenle geleneksel sanatçıların kullandığı boya ,palet ,fırça ve yardımcı malzemelerden farklıdırlar. Bob Ross manzara teknigi için Üretilen iki değişik yağlı boya serisi vardır. Bob ros manzara resmi için Bob Ross Landscape yağlı boyalar Bob Ross çiçek resmi için soft serisi yağlı boyalar, Bob Ross manzara serisi yağlı boyalar 14 renkten oluşmaktadır. Sınırlı sayıda renk kullanıldığında her rengin özelliklerini ve onların etkili kullanılabileceğini çabucak ögrenebilirsiniz.

Tuval Çeşitleri

Tuval Fiyatları ve Çeşitleri‎

Spatuller
Plastik ve Çelik Spatüller
Model mankenleri

insan ve hayvan figürü çiziminde temel oluşturur. oran-orantı ölçü gibi resim sanatının unsurlarının öğreniminde kullanılır.

Linol - Gravür Baskı

Bir baskı sanatı olan linol baskı, en basit tanımıyla linolyum maddesinin oyulup kalıp hazırlanmasına ve boyandıktan sonra baskı yapılmasına denir.

Muşambaya benzeyen, plastik gibi bir malzeme olan linolyum kolayca oyulabildiği ve şekil verilebildiği için baskı tekniğinde ahşaptan daha fazla tercih edilir.

Linol baskı için öncelikle malzemenin linol oyma bıçaklarıyla oyulması ve ardından matbaa/linol mürekkebi ve merdaneler aracılığı ile boyanması gerekiyor.

Bu teknikte sadece yüksek kabarık kısımların kağıda geçtiğini görüyorsunuz. Oyulan yerler kağıda geçmiyor ve beyaz olarak gözüküyor.

Suluboya-Akrilik-Yağlıboya Bloklar

Suluboya Akrilik ve Yağlıboya Bloklar

Yeni
Winsor & Newton ProMarker Kalem 12+1 Set 2
Grafik, tasarım, ilüstrasyon, çizgi film çalışmaları için idealdir. Yüksek performanslı alkol bazlı kalıcı mürekkepten imal edilmiştir. Winsor & Newton Promarker kalemlerin bir ucu geniş kesik uç diğer ucu ise yuvarlaktır.  
₺661,70
Yeni
Winsor & Newton ProMarker Kalem 6 Renk Rich Tones Set
Grafik, tasarım, ilüstrasyon, çizgi film çalışmaları için idealdir. Yüksek performanslı alkol bazlı kalıcı mürekkepten imal edilmiştir. Winsor & Newton Promarker kalemlerin bir ucu geniş kesik uç diğer ucu ise yuvarlaktır.  
₺349,00
Yeni
Artdeco Kokusuz Terebentin 100 ml
Artdeco Kokusuz Terebentin, hafif kokulu bir çözücüdür. Yağlı boyaların inceltilmesinde ve fırça temizliğinde kullanılır. Yanıcıdır, göze temas ettirilmemelidir. Sıcaktan ve ateşten uzak tutulmalıdır.
₺29,00